Do czego służy nadajnik optyczny?

22 grudnia 2018

Chcesz nabyć nadajnik optyczny? Skieruj się tutaj

Z uwagi na fakt, że niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, muszą one obecnie okazać się bardzo niezawodne. Nie może zatem dziwić, iż części wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest wykonanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najistotniejszymi częściami są rzecz jasna kable, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych podzespołów właściwe działanie instalacji nie będzie osiągalne. Innymi kluczowymi częściami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – dlaczego istotne?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy informacji oraz koderze. Zakodowane informacje są tak przekazywane światłowodami, zaś potem odbierane przez dekoder, by trafić do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim zniekształceniem informacji oraz solidnością – z tego względu niemal całkowicie zastąpił już starsze rozwiązania.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

Żeby instalacja okazała się efektywna oraz niezawodna, do jej wykonania trzeba zastosować tylko elementy wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na ważną funkcję powinien funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego powodu o tym, od kogo go kupić powinniśmy pamiętać jeszcze w czasie planowania instalacji. Firmom zajmującym się fachowym montażem instalacji rekomenduje się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, ponieważ ci oferowane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w razie trudności podczas montażu – są w stanie zapewnić specjalistyczną pomoc podmiotom z całego kraju.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]