Jak działa wzmacniacz szerokopasmowy

8 sierpnia 2020

Szukasz wzmacniacza szerokopasmowego? Sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-szerokopasmowe

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie służące operatorom kablówek. Zostało ono stworzone w celu zwiększenia i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych telewizorów. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – przystępna obsługa

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają z reguły w zakresie 30 Hz – 6 MHz. Świetnie redukują rozmaite zakłócenia spowodowane najczęściej przez internet LTE i pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie zlokalizowane są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie urządzeń odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest znakomity, a konfiguracja wzmacniacza przystępna. Sprzęty te wyróżniają się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 123dBuV. Poziom może być różny, uzależnione jest to bowiem od stosowanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – wbudowane zabezpieczenie przed wzrostem napięcia

Obsługa wzmacniacza szerokopasmowego nie sprawia problemów. Używa się do tego celu elementy regulowane lub wkładki JXP. Wzmacniacze mają także specjalną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, co powoduje, że są bardzo praktyczne. Nowoczesne modele mają wbudowany specjalistyczny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji sprawia, że te urządzenia są bardzo popularne i gwarantują odbiorcom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Dużą zaletą jest też energooszczędność na poziomie ok. <6W.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]