Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

13 lutego 2020

Więcej o skrzynce telekomunikacyjnej na https://www.telmor.pl/Produkty/Szafki-skrzynki-telekomunikacyjne

Skrzynki teletechniczne muszą sprostać wielu wymaganiom i być wyjątkowo ergonomiczne. Na rynku wyróżniamy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana ze wzmocnionego metalu i posiadać stosowne szczeliny, które pełnią rolę wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt oraz szkodliwe czynniki klimatyczne. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się istotne przewody – na przykład światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, rozgałęźniki. Komponenty wewnątrz skrzynki możemy zamontować na przykład na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – uporządkuj przewody

Istotnym elementem jest także ochrona przed dostępem osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu służą specjalne zasuwy. Bezpieczeństwo jest niesamowicie istotne ze względu na dzieci. Nie można zapominać również o zachowaniu porządku wewnątrz szafki – do tego celu służą dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że szybko dostosujemy je do swoich potrzeb.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]