Kabel światłowodowy – główne cechy i zastosowanie?

22 stycznia 2019

Poszukujesz kabla światłowodowego? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kabel światłowodowy to z całą pewnością bardzo duże osiągnięcie techniczne. Potencjał jego użycia jest szeroki. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy pojawia się praktycznie w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Jest to produkt wyjątkowo zaawansowany, który wyróżnia się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy znalazł zastosowanie między innymi w branży telekomunikacyjnej i jest aktualnie w zasadzie niezastąpiony, jeżeli chodzi o przewody telefoniczne. Dzięki nim połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest niewielkie lub żadne. Połączenie jest bardzo dobre, co zapewnia wysoką jakość tego, co usłyszeć możemy po drugiej stronie słuchawki aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie wykorzystują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również stacje TV. Kable światłowodowe odznaczają się bardzo małą wagą, a w związku z tym idealnie spełniają swoje funkcje podczas transmisji na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Także telewizja kablowa bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o sieciach teleinformatycznych, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które dzisiaj znajdują się w sprzedaży, różni od siebie między innymi jakość. Te najlepsze poddawane są na etapie wytwarzania bardzo szczegółowej kontroli technicznej, dzięki czemu nie należy obawiać się, że w czasie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Użycie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy cechujące doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , za sprawą której kabel opiera się wpływowi szkodliwych czynników i w ten sposób długo może służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie potężny krok do przodu, jeśli chodzi o stosowane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]