Tabliczki informacyjne i BHP

7 września 2019

Szukasz tabliczek informacyjnych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się też nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się więc jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz jakie spełniają role.

Tabliczki informacyjne – znajdujące się przy drzwiach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które umieszczono na nieruchomościach, takich jak domy, biurowce, banki, komisariaty policji. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo wyszukamy np. przychodnię. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach budynków, ponieważ bardzo często możemy je też spotkać w pomieszczeniach. To wielka grupa znaków, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale także stricte komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia lub osoby w ogromnych wieżowcach – w budynkach rządowych przy wejściu wiszą tabliczki z numerami referatów. To sprawia, że bez problemu znajdziemy przykładowo sekretarza czy wydział księgowy. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Co ciekawe tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują gdzie znajdują się drogi ewakuacyjne

Pamiętajmy też o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez polskie prawo. Pokazują wyjścia awaryjne, wskazują tzw. palarnie, mówią o zasadach korzystania z wind podczas pożaru. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują też fachowcy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych komponentów (takich jak PCV), często są fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]