Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

30 marca 2020

Chcesz nabyć znaki BHP? Sprawdź https://www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie kodeks BHP nakłada konieczność prawidłowego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak również przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zalicza się również instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na różnorodnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są również w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas z reguły znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – nadal będą wyraźne. W wielu wypadkach pokrywane są też materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Adres firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]