Akcesoria szalunkowe – jak się je wykorzystuje?

2 grudnia 2019

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny rozstaw między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]