Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

18 stycznia 2019

Wiele osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się także dużymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to teraz doskonały przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół określa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają również innego rodzaju nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór odpowiednich okien i właściwe ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można najczęściej w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał pięknie, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]