Ekologiczne domy drewniane i ich zalety

12 września 2021

Znajdź ekologiczne domy drewniane.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki dom ocieplić. Nie jest stosowana też papa. W efekcie domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono także doskonale natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]