Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

12 listopada 2020

Dowiedz się, gdzie kupić sklejkę Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to kluczowy element instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu na własną rękę, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]