Okna drewniane – alternatywa dla PCV

16 października 2018

Jeśli potrzebujesz okien drewnianych Limanowa, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez lata były najchętniej stosowanym typem okien. Następnie były zastąpione przez te wykonane z tworzyw sztucznych, jednak po latach na powrót zwracamy uwagę na ich atuty. Odpowiednio wykonane oraz serwisowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać co najmniej tyle lat co okna z PCV, zaś ich zakup kosztować będzie porównywalną kwotę. Poza tym w poszczególnych przypadkach ich wykorzystanie jest niezbędne – niekiedy po prostu nie sposób zdecydować się na jeden z nowszych typów. Kiedy zatem należy je wybrać? Z jakich materiałów są robione?

Okna drewniane – surowce

Okna drewniane wytwarzane są tylko z wyselekcjonowanych gatunków drewna. Dziś najchętniej wykorzystuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na wytrzymałość na wilgoć i promienie UV, producenci stolarki okiennej coraz częściej sięgają po gatunki spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, ale warto zdać sobie sprawę, iż potrzebują mniej intensywnych konserwacji i lepiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla dużej liczby osób ich zaletą jest również fakt, że nierzadko prezentują się bardziej interesująco niż modele wykonane z europejskich gatunków drewna.

Okna drewniane – w których budynkach będą najlepiej pasować?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów plastikowych – będą od nich mniej kosztowne, zaś sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a zwłaszcza skrzynkowe, są również wykorzystywane podczas remontów wiekowych obiektów. Użycie pozostałych materiałów będzie wszak prowadzić do trudności w kontaktach ze służbami budowlanymi – kończącymi się nawet dotkliwymi grzywnami.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]