Okna energooszczędne – najważniejsze parametry

4 sierpnia 2019

Więcej o oknach energooszczędnych na www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/

Wysokiej klasy okna energooszczędne to najważniejszy komponent, o którym warto pamiętać przy termomodernizacji budynku. Najbardziej popularne są okna drewniane, które na rynku znajdziemy w rozmaitych wariantach. W jaki sposób są zaprojektowane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – postaw na komfort termiczny

Drewniane okna wykonane są z naturalnych komponentów – np. sosny i meranti. Charakteryzują się znakomitymi atrybutami, dzięki czemu dorównują produktom z plastiku. Remontując budynek przed sezonem zimowym, należy zwrócić baczną uwagę na izolację termiczną stolarki okiennej. Daje to nie tylko komfortowe warunki wewnątrz domu, ale również oszczędność materiałów grzewczych. Wskaźnik izolacji termicznej musi być utrzymany na optymalnym poziomie (tj. poniżej 0,8 W/m2), a wtedy osiągamy komfort cieplny w lokalu. Rezultat ogrzewania nie ucieka z budynku, a przez szczeliny nie przenika chłód .

Okna energooszczędne – wybierz dźwiękochłonne okna drewniane

Podejmując się ocieplenia budynku zwróćmy też uwagę na następny istotny detal – współczynnik izolacji akustycznej. Jeśli chcemy uchronić się przed nadmiernym gwarem z zewnątrz – wybierzmy dźwiękochłonne okna drewniane. Bardzo ważne są również specjalistyczne systemy uszczelniające – uniemożliwiają przenikanie zimna i hałasów. Warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technika gwarantuje pozbycie się niechcianego gwaru i oszczędność opału.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]