Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

12 lipca 2019

Dowiedz się, gdzie kupić podpory Peri

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są stosowane? Kiedy opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu cementem i stosowne jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią również drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Pośród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, nowatorskimi rozwiązaniami oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do używania nawet w niekorzystnych warunkach. Aktualnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]