Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

16 października 2019

Wypożyczalnia szalunków Kraków - unikalną ofertę poznasz na tej stronie

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się cementem – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, ale spotyka się też konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie wszystkie ekipy remontowe mają własne szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, gdyż trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować spore koszty.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się też dbałość o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]