Zadbaj o dom – piaskowiec elewacyjny

14 września 2018

Piaskowiec elewacyjny to materiał masowo wykorzystywany na ulicach i skwerach. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku pomieszczeń, ale także na zewnątrz. Co dokładnie decyduje o jego popularności? Zweryfikujmy to.

Kiedy używany jest piaskowiec elewacyjny?

Niezwykle popularnym komponentem używanym podczas urządzania domów jednorodzinnych oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Można go nabyć w różnych barwach – od mlecznego, przez złoty aż po czerwony. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i rodzajem – istnieją płytki gładkie, nieregularne, ciemne, o łupanych krawędziach. Niektóre odmiany tego kamienia odznaczają się szlachetnym połyskiem, dzięki użyciu odrobiny innych minerałów. Dlatego piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na ścieżkach i jako materiał okładzinowy. Jest idealnym elementem na podjazdy, schody lub wykończenie elewacji.

Piaskowiec elewacyjny – niezniszczalny i reprezentacyjny

Kluczową cechą piaskowca jest jego ogromna wytrzymałość na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Płyty fasadowe są w stanie posłużyć nam przez nawet 30-40 lat. To surowiec pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu wiatru, wzmożonych opadów i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej posesji. W sprzedaży pojawia się wiele odmian płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i zagranicznych.