Zastosowanie i budowa filtrów z separatorami aluminiowymi i filtrów minipleat

12 października 2020

Zamów filtry hepa h14 na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj ważne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry minipleat do powszedniego zastosowania

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurowcach znakomicie zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich przeszkodą również takie zanieczyszczenia, jak roztocza, spaliny lub włosy. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat złożony w drobne plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego użytkownika.

Filtry absolutne HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie trzeba zachować wysokie standardy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle farmaceutycznym.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Adres firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46