Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

24 sierpnia 2019

Co powinieneś wiedzieć o kurs architektura?

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to bardzo interesujące studia oraz perspektywa wysokich zarobków i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko wykazać się znajomością najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – naucz się perspektywy i kompozycji

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Oferta jest adresowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Zajęcia trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje uczestnikom niezbędne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, a także specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W trakcie kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel wspomaga ich w stworzeniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale również wskazówki zawodowców, które pozwolą przygotować się odpowiednio do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (np. te w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się niezastąpiona na egzaminie i w trakcie studiów.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]