Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie jest niezbędne

24 listopada 2022

Zobacz digital painting Photoshop na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają najczęściej z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – nieograniczona wolność dla twórców

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop, który pomimo iż powstał jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym narzędzie game developerów oraz ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Krita, ArtRage czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl malunki wykonane gwaszem, farbami olejnymi lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Szukaj kursu digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Na ogół uczenie się digital paintingu toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednakże żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać istotne triki używania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]