Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

26 marca 2023

Skieruj się tu, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta kursu Blender 3D.

Świat grafiki nieustannie ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując kreowanie swoich prac wyłącznie cyfrowo. Współczesne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę sporządzania grafik 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wiąże się w tej chwili znacznymi kosztami – można po prostu pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Kursy Blender 3D najlepiej w małych zespołach

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się we własnym zakresie, lecz proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko bywa niezmiernie frustrujący. Z tej przyczyny uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne osobom, które niedawno odkryli program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeśli odbywać się będzie pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez uczestnika kursu doradzając, które elementy wymagają dopracowania i proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby był on prowadzony w małych grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie zdolnością poszukiwaną i cenioną głównie w branży projektowej, gier komputerowych i filmowej. Poznanie programu Blender 3D otwiera zatem wiele perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które później można śmiało dodać do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich kursów to po prostu hobbyści i artyści, którzy chcą odkryć nowe drogi ekspresji bądź rozwijać swoje obecne umiejętności.

Adres firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]