Biżuteria z ametystami

23 listopada 2018

Biżuterię z ametystami zamówisz na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, np.: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdujemy go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.