Czy kolczyki kwiatuszki można nosić na eleganckie imprezy?

16 lutego 2020

Zamów kolczyki kwiatuszki

Od wieków jednym z ulubionych motywów wykorzystywanych przez złotników są kwiaty i ogółem świat roślin. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Wśród głównych z nich podać wypada bezapelacyjnie znaczną różnorodność tego typu wzorów sprawiającą, iż biżuteria z kwiatami może być zakładana zarówno przez dziewczynki, jak i dorosłe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o interesującym wyglądzie, którym częstokroć wyróżniają się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria inspirowana florystycznymi motywami – ta bowiem bardzo dobrze współgra zarówno z eleganckimi, wyjściowymi kreacjami, jak i stylizacją casual. Jak jednak wybierać kolczyki kwiatuszki, aby wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatki – poprawnie dopasuj je do konkretnej stylizacji

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdej kreacji – niejednokrotnie okazują się wręcz najważniejszym jej dodatkiem. Aby tak jednak było, muszą być odpowiednio dopasowane do danej stylizacji. W przypadku strojów wieczorowych albo tych przeznaczonych na formalne wydarzenia, najlepszym dodatkiem do nich okażą się naturalnie kolczyki kwiatki wzbogacone kryształkami albo kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą natomiast prezentować się dobrze przy mniej formalnych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin zwykle mają sztyfty. Osobną kategorię tworzą kolczyki produkowane z dotąd rzadko używanych w branży jubilerskiej surowców, jak przykładowo ceramika, drewno bądź żywica epoksydowa.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Pozostałe wzory bazowane na sylwetce roślin

Pozostając w dalszym ciągu w temacie kolczyków kwiatuszków, warto zaznaczyć, że kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który podbił uznanie złotników oraz ich klientów. Ogromną popularnością cieszą się także wzory inspirowane sylwetce liści oraz pnączy. Nieco rzadziej występują – aczkolwiek możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub kompletnych roślinnych sylwetek.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]