Dlaczego warto kupować biżuterię bezpośrednio u jubilera?

14 stycznia 2022

Zgłoś się po pomoc do jubilera Kraków.

Wraz z ożywieniem rynku oraz ewolucją internetu, zmieniliśmy również nasze przyzwyczajenia związane z robieniem zakupów. Dzisiaj chętnie wykorzystujemy opcję zamawiania w sieci. I choć w internecie można kupić nieomal wszystko, nadal jest mnóstwo rzeczy, które zaleca się nabywać w tradycyjnych sklepach. Jednym z nich jest biżuteria.

Atuty odwiedzin u jubilera

Zakup srebrnego pierścionka, wisiorka bądź broszki łączy się z większym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Toteż, żeby mieć pewność, iż biżuteria spełni wszelkie nasze wymagania, powinniśmy obejrzeć ją w świetle dziennym w sklepie jubilerskim. Jest mnóstwo przesłanek, które przemawiają za tym rozwiązaniem. W czasie wizyty w sklepie jubilerskim, w szczególności gdy chcemy kupić pierścionek albo obrączki, mamy okazję przymierzyć biżuterię oraz przekonać się jak „na żywo” będzie ona wyglądać na naszej dłoni. Jeśli z kolei znajdziemy wzór pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on zbyt ciasny bądź za luźny, jubiler na naszą prośbę dostosuje go do stosownego wymiaru albo zrobi nowy. Innym atutem zakupów bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania profesjonalnej pomocy jubilera. Pomoże on nam dopasować stosowny kruszec, zaprezentuje współczesne nurty we wzornictwie, pokaże które kamienie szlachetne będą pasować do naszej karnacji, a osobom poszukującym biżuterii na prezent doradzi, co najczęściej daje się z okazji urodzin, ślubu czy chrztu.

Inne usługi jakie świadczy złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko prowadzą sprzedaż swoich dzieł złotniczych, ale także pełnią pomocnicze usługi. Główną z nich jest naprawa uszkodzonej biżuterii. Jeśli zerwał się nam naszyjnik lub wypadł kryształek z kolczyka, jubiler błyskawicznie i sprawnie naprawi go w swojej pracowni. Zmieni również obwód sygnetu, gdy odziedziczymy biżuterię po kimś, kto miał większy obwód palca. Na nasze życzenie złotnik wygraweruje również na wisiorku lub pierścionku gratulacje, podziękowania, datę albo inny ważny dla nas tekst. Z kolei jeśli pragniemy podarować komuś unikalny upominek, ewentualnie mamy własny pomysł na zawieszkę bądź pierścionek, możemy powierzyć jubilerowi wykonanie biżuterii zgodnie z naszym projektem. A jeśli w mieszkaniu trzymamy uszkodzoną ewentualnie zbędną biżuterię, z którą nie mamy co zrobić, przynieśmy ją do sklepu jubilerskiego, gdzie prowadzony jest skup metali szlachetnych.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]