Duży wybór srebrnych wisiorków

31 grudnia 2018

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebra bywają szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi też kontakt z wodą i dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka kilku ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.