Klasyczne i wyszukane srebrne kolczyki

4 października 2018

Sprawdź, gdzie nabyć kolczyki srebrne

Srebrne kolczyki to bez wątpienia jedne z najczęściej wybieranych przez Polki akcesoriów. Pasują na każdą okoliczność – wyjątkowo wzniosłą i w luźniejszym klimacie. Sprawdźmy dlaczego są tak rozchwytywane oraz w jakich salonach można je znaleźć.

Srebrne kolczyki – jaki fason wybrać

Srebrne kolczyki można znaleźć w przeróżnych formach. Najpopularniejsze są urocze sztyfty, które pasują od święta i na co dzień, są dyskretne, a równocześnie eleganckie. Równie często poszukiwane są długie dodatki, które pięknie wysmuklają sylwetkę. Mogą być wysadzane szlachetnymi klejnotami albo zupełnie gładkie. Dodatki wykonane ze srebra nie podrażniają skóry, co często dzieje się w przypadku dodatków z metali nieszlachetnych. Najbardziej oryginalne kolczyki wykonano techniką przyciemniania, więc wybierając je popatrzmy na cechy probiercze oraz sposób ich wykonania.

Zadbaj o swoje srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki trzeba umiejętnie pielęgnować i systematycznie usuwać wszelkie zabrudzenia, żeby stale prezentowały się nienagannie. Powinno się przecierać je często suchą gąbeczką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, stosować specjalne balsamy nabłyszczające, a nieużywane kolczyki chować w przeznaczonych do tego szkatułkach. Nie stosujmy natomiast anachronicznych sposobów pielęgnacji, takich jak szczoteczka do zębów czy soda oczyszczona. Takie preparaty mocno naruszają miękką fakturę metalu szlachetnego.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Szeroki wybór kolczyków znajdziemy bez wątpienia w e-sklepach, które zapewniają szybką dostawę i przeróżne wyprzedaże. Poza tym zakupy online to niebywały komfort, który z całą pewnością docenią w szczególności zabiegane Polki.