Kolczyki – rodzaje zapięć

22 lutego 2019

Więcej o srebrnych kolczykach

Szukając kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, design czy surowiec wykonania, ale także na zapięcie. Oto zwięzły spis najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje ogromny komfort noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiej go zapiąć, ze względu na odchylany zatrzask z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy bardziej wartościowych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają przebitych uszu. Aktualnie właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu latem, gdy nie nakładamy szalików, odzieży z postawnym kołnierzem ani czapeczek.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie kupują najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki stosowane są często w biżuterii dziecięcej.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]