Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

11 marca 2019

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, iż chętnie wykorzystują go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z niego broszki, naszyjniki oraz klipsy, które świetnie komponują się z eleganckimi kreacjami. Na barwę tego kamienia w szczególnej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Warto zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe względy wizualne. W opinii części osób okazuje się bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w ogromnej mierze z tego wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego typu kwestie – po prostu świetnie wygląda.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o zarysowania. Warto też ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyłożonym miękką tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]