Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

25 stycznia 2021

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie sprawdź https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednak ma miejsce ta wyczekiwany przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol wieczności

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to niesłychanie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, że od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Powszechnie przypuszcza się, że obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy sprowadzili Grecy. Z początku wytwarzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie pragnęli pokazać swoje całkowite zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami i złotem, tymczasem surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku wieków, przy czym duży wzrost ich popularności daje się odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Oczywiście pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny ze sporym diamentem, jednak możliwości swobodnego łączenia rozmaitych kamieni i metali są ogromne. Nie licząc diamentów stosuje się szafir, rubin bądź szmaragd. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż narzeczony winien wydać na niego minimum 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: designu, liczby karatów, materiału czy wykorzystanego kamienia, zatem każdy znajdzie piękny, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem zaangażowania oraz uczucia, zatem jego cena ma drugorzędne znaczenie. Liczy się to, czy spodoba się naszej wybrance.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]