Ponadczasowa srebrna biżuteria

7 maja 2019

Tu znajdziesz biżuterię srebrną

Jest z człowiekiem od wieków i pomimo dostępności wielu nowych projektów, naprawdę niewiele się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa identyczną rolę – jest swoistą ozdobą człowieka, a także pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic zatem zaskakującego, że biżuterię tak samo często zakładają kobiety i mężczyźni, dzieci oraz ich rodzice, osoby z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, które wzory cenimy, niemal zawsze biżuteria jest produkowana z podobnych surowców – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej kilka dziesięcioleci?

Plusy srebrnej biżuterii

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością fakt, iż jej stosowanie pozwala ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły ciało. Nie sposób zapomnieć też o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży sporo czasu, jednak powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona zarysować lub zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być myta w wodzie z denaturatem lub amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]