Badania psychologiczne dla operatorów

30 grudnia 2021

Więcej szczegółów o badaniach operatorów Bielsko Biała - kliknij tu.

Są potrzebne jeśli chcemy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator widlaka tudzież innej maszyny. Mimo, że wielu badanych podchodzi do nich z obawami, kiedy nie dręczą nas zaburzenia psychiczne, ich zaliczenie nie powinno przyprawić nam większych kłopotów. Jak jednak przebiegają badania operatorów maszyn? Na co powinniśmy się przygotować?

Badania operatorów – odpowiedzi na pytania

W pierwszej części testu potencjalny operator otrzymuje opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania związane z działaniem w różnych, zwłaszcza ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, specjalista będzie miał możliwość określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego inteligencję i dojrzałość społeczną. Treść kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wybrał ubiegający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko bywa niewykonalne.

Badania operatorów – aparaty

Kolejny etap badania operatorów odbywa się z użyciem specjalnie opracowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak prędkość reagowania oraz podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten element testów może się nie odbyć. Tak będzie, jeśli kandydat w wywiadzie przyzna się do nie najlepszego nastroju lub badanie udowodni, że przed wizytą w poradni wypił napój alkoholowy. Badanie może być wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli powodem jest alkohol – także odwołane.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]