Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

25 września 2021

Laserowa korekta wzroku - uzupełnij swoje wiadomości!

Codzienny komfort, dostęp do rozmaitych zawodów oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody ostatnio bezustannie wzrasta, na co wpływ ma zapewne niezmiernie małe niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań oraz lepsza technologia (i będąca jej rezultatem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, ponieważ są czwarty (zaraz po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć fenomenalne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie zabiegów laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a przy tym redukuje ryzyko uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia mnóstwo czynników. Kluczowe to przede wszystkim niska inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz prawie nie istniejące ryzyko komplikacji. Trzeba wspomnieć również o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba wiedzieć o tym, że w poniektórych kazusach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności karmienie piersią oraz ciążę,schorzenia oczu takie jak zaćma, nieukończony 21 roku życia, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]