Jak wyglądają zajęcia na basenie dla niemowlaków?

28 lipca 2018

Choć jeszcze dekadę temu zajęcia na basenie dla niemowlaków nie były lubiane wśród mam, to dziś coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zapisać swoje latorośle na basen. Dla niemowląt pływanie jest bowiem świetnym treningiem, pozwalającym na szybszy rozwój całego zdrowia. Dobrze również dodać, iż – wbrew opiniom wielu kobiet – na pływalnię mamy szansę wybrać się z maluchem naprawdę wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca życia. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą w pełni bezpieczne jedynie wtedy, kiedy udamy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia pod nadzorem doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowlaków – co zyskamy?

Najistotniejszym atutem basenu dla niemowląt jest niewątpliwie to, że wszechstronnie wspomaga rozwój maluchów. Dzięki ćwiczeniom na basenie lepiej rozwijają się płuca, rozbudowuje się układ mięśniowy, a słabe nadal stawy dzieci nie są narażona na przeciążenia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Basen dla niemowląt to też świetna metoda na rozwój celowości ruchów, przez co dzieci szybciej stawiają pierwsze kroki. Warto również zaznaczyć, że zajęcia na pływalni prowadzone są z pozostałymi dziećmi – będą zatem doskonałą sposobnością do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Basen dla niemowląt – co jest najważniejsze?

Wiele matek błędnie jest przekonanych, że zajęcia na basenie dla niemowląt stwarzają czasem swego rodzaju niebezpieczeństwo, a wystarczy z rozwagą podejść do znalezienia ekipy, jaka organizuje te treningi. Szczególnie istotne będzie na pewno to, aby były one nadzorowane przez dobrych instruktorów, którzy nie tylko zatroszczą się o bezpieczeństwo niemowląt znajdujących się na basenie, lecz również przygotują właściwe ćwiczenia, dzięki którym te odpowiednio wykorzystają chwile na pływalni i będą miały z tego rozwojowe oraz psychiczne korzyści.