Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

19 maja 2020

Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl, aby otrzymać informacje o korekcie wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować dokuczliwe i często niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny i nieinwazyjny

Zaledwie dekadę temu korekcja wzroku ograniczała się do noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie starczowzroczności, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również szeregu rzadszych chorób. Wyjątkowo popularna stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą skutecznością. Taka korekcja wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować właściwą technikę leczenia i usunąć wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Prócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący badaniem koniecznym w wykrywaniu stanów zapalnych, glaukomy oraz innych uciążliwych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją katarakty. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie też z innymi przypadkami, takimi jak ciałem obcym w gałce ocznej czy likwidacją kaszaków.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]