Kroplówki wzmacniające – kiedy można je stosować?

26 sierpnia 2019

Kroplówki wzmacniające zyskują obecnie na popularności i stosuje je dużo osób, które dążą do pokonania różnych chorób, polepszenia stanu zdrowia i podniesienia odporności organizmu.

W jakich przypadkach stosuje się kroplówkę wzmacniającą?

Kroplówka wzmacniająca może przynieść ulgę we wszelkiego rodzaju dolegliwościach. Wskazaniami do jej zastosowania są np. borelioza, anemia, zapalenia stawów , jak również stany obniżonego nastroju. Zdrowa mieszanka witamin wprowadza wprost do ustroju mikro- i makroelementy potrzebne do zachowania się w pełnym zdrowiu. Oprócz tego kroplówki wzmacniające opóźniają procesy starzenia, zwiększają poziom energii i likwidują przemęczenie, mogą także przyspieszyć odnowę tkanek po ostrych treningach albo odbytych chorobach. Użycie kroplówek z minerałami i witaminami wzmacnia ogólną wytrzymałość organizmu i zapobiega chorobom wywołanym przez wirusy i bakterie. Poza tym też nawadnia , łagodzi symptomy stresu i oczyszcza wątrobę.

Kroplówki wzmacniające – zalety witaminy C

Witamina C to intensywny antyoksydant (przeciwutleniacz), który ochrania komórki przed stresem i jest odpowiedzialny za wytrzymałość organizmu. Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu mającego wpływ na zdrowy wygląd i elastyczność cery. Kroplówki wzmacniające są polecane w szczególności osobom aktywnym fizycznie, cierpiących na stres i wyczerpanie. Powinno się jednak pamiętać, iż stosowanie kroplówek wzmacniających powinno być uprzednio ustalone z lekarzem i przebiegać pod jego surową kontrolą. To właśnie specjalista powinien postanawiać nie tylko o pozwoleniu na zabieg, ale także o jego częstotliwości i o typie użytej kroplówki.