Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe

22 kwietnia 2019

Wlewy z witaminy C stają się obecnie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą wynika głównie stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy więc uzupełnić go inaczej – w pożywieniu lub poprzez odpowiednio skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – zastosowania

Wiele ludzi uważa, iż dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest również opinii mówiących, iż ta procedura może przynieść bardzo korzystne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej regeneracji, jak również likwidować zmiany na skórze i przyspieszać gojenie.

Leczenie dożylne witaminą C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Z tej przyczyny nie wolno przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. W pierwszej kolejności musimy upewnić się, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie istotne w przypadku pacjentów chorych na raka, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących obecność doktora przy procedurze cały czas.