Oczyszczacz powietrza z jonizatorem dla domu i biura
19 czerwca 2019
Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości wytwarzają jony ujemne tworzące się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, korzystnie oddziałują na nasze zdrowie i środowisko oraz łagodzą niemiłe zapachy.
Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??
Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, wpływu intensywnego pola magnetycznego lub wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak komputery, kopiarki czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest coraz mniejsza. Dlatego aby na powrót poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, należy skorzystać z jonizatora powietrza.
Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy
Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga zatrzymać szkodliwe mikroorganizmy i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, poleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, szkołach, biurach czy instytucjach publicznych, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.