Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

18 maja 2020

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: dym tytoniowy, kurz, pyły zawieszone PM10, spaliny pojazdów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w użyciu i energooszczędne.