Wybielanie zębów przy pomocy światła

12 listopada 2018

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać trwałe rezultaty?

Szczotkowanie zębów po wszystkich spożywanych produktach pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (pasty, woski, paski), nie gwarantują długotrwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje znakomite efekty już po kilku sesjach. Zabieg nie jest bolesny i jest bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika ustala się barwę zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.