Zwalczaj ból falą uderzeniową

20 grudnia 2021

Tu uzyskasz szczegółowe informacje o fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest stosowana i czemu ?

Gdzie używany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko wykorzystywana w medycynie sportowej, rehabilitacji, ortopedii, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezmiernie precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak ostroga piętowa, zapalenie ścięgien, tzw. łokieć tenisisty czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne aplikatory oraz kanały, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch osób równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]