Prawo pracy w Krakowie – kancelaria prawna

18 lutego 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Nasza praca koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii radcy prawnego

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień udzielamy pomocy przy opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji, jak i zakończenia. Pomoc prawna jaką świadczymy ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również uchronić ich przed sporami sądowymi z zatrudnionymi. Jesteśmy świadomi, że wraz z rozkwitem spółki, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest większym wyzwaniem. W związku z tym naszym priorytetem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na prowadzeniu biznesu, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Równie często występujemy w roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca skupia się na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę czy chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie wymaga to od nas zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy związane są ze znacznymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji Klienta jest dużym wyzwaniem.