Sprawy spadkowe – pomoc prawna

10 sierpnia 2019

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy dział spadku. Nie są nam również obce kwestie prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od konwersacji z Klientem i od omówienia zagadnienia, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób kompleksowy, zrozumiały i klarowny zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym krokiem jest zaznajomienie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Będziemy wsparciem również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporu. W takim wypadku możemy zaproponować wsparcie i przygotowanie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co pożegnały bliskich członków rodziny, wymaga delikatnego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich wypadkach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.