W czym może pomóc optymalizacja strony internetowej?

4 lutego 2019

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Lecz co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest popularniejszy. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.