Alternatywne metody inwestycji – srebrne monety bulionowe

11 sierpnia 2021

Zamów srebrne monety bulionowe.

Monety lokacyjne, czyli monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób pragnących lokować swój kapitał w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem także w tym typie inwestycji jest złoto, jednak w ostatnich latach coraz więcej krajów wypuszcza monety bulionowe ze srebra, które szybko zyskały sobie wiernych zwolenników, w szczególności wśród inwestorów z mniej majętnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe to rozsądniejsza inwestycja niż monety kolekcjonerskie

Nie mijamy się z prawdą, jeśli stwierdzimy, iż srebro bulionowe to wręcz nowością inwestycyjną. Sporządzane są przez mennice kilku państw, i to zaledwie od lat osiemdziesiątych XX wieku (pojawiły się z początku w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Chociaż są popularne wśród inwestorów od prawie 50 lat, ich oferta nie jest jeszcze tak obszerna jak analogicznych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednak znakomitym wyborem dla osób chcących zdywersyfikować swoje aktywa, a których nie stać na inwestycje w złoto czy też platynę lub które boją inwestycji w dużo droższe srebrne monety kolekcjonerskie. Dlaczego monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego metalu szlachetnego? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze zdecydowanie przewyższa cenę kruszcu, z którego powstały. Wpływa na to w głównej mierze ogólny wydatek poniesiony przez producenta na wybicia monety (tj. opracowanie przez artystę unikatowego wzoru i przygotowanie stosownych sztanc). Istotne jest dodatkowo to, iż numizmaty kolekcjonerskie dostępne są w limitowanej liczbie, co od razu potęguje na nie popyt. Nie znaczy to aczkolwiek, iż z biegiem lat ich wartość będzie stopniowo wzrastać! Należy mieć na uwadze, iż tak jak każdy eksponat kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile pragnie je nabyć potencjalny kupiec. Tymczasem srebrne monety bulionowe nie posiadają aspektu numizmatycznego (ich design modyfikowany jest bardzo rzadko i nie posiadają limitowanego nakładu), więc ich wartość silnie związana jest z ceną rynkową srebra.

Jaki jest standardowy nominał srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest najtańszym metalem inwestycyjnym, z tej przyczyny monety bulionowe z tego kruszcu rzadko wytwarzane są w wadze niższej niż 31,1 g, czyli 1 uncja trojańska. I chociaż próba srebra .999 oraz nominał 1 oz to generalnie standard dla tych monet, u resellerów kupimy także monety ważące 2 oz, 10 oz czy 0,5 kg. W sklepach mających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez trudu kupimy rozpoznawalne na całym świecie australijskie Kangury, południowoafrykańskie Krugerrandy oraz Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niekonwencjonalnym nominale 1,5 euro.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]