Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

27 września 2021

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta warunki, w związku z tym nie polecamy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dopasowany do potrzeb oraz wymagań naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.