Kto dostanie kredyt na działalność gospodarczą?

23 sierpnia 2018

Jeżeli prowadzisz firmę, z pewnością przechodziłeś trudniejsze momenty pod kątem finansowym. Klienci, którzy zwlekają z opłaceniem należności lub nieplanowane wydatki na rozwój działań – problemów może być wiele. Z pomocą może przyjść kredyt na działalność gospodarczą.

Typy kredytów dla firm

Istnieje wiele sposobów na wsparcie działalności przedsiębiorstwa. Kredyt inwestycyjny dla firm pozwoli realizować ich chęć rozwoju, a kredyt gotówkowy dla firm okaże się zbawiennym zastrzykiem finansowym w gorszym okresie działalności. Przy doborze właściwego kredytu należy kierować się dopasowaniem oferty do naszego modelu biznesowego. Przykładowo, jeśli rozliczamy się z Urzędem Skarbowym na podstawie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu, powinniśmy odszukać taką ofertę, która akceptuje powyższą metodę rozliczenia.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Wielu przedsiębiorcom udzielano kredytu dla firm bez zaświadczeń z ZUS i US, a nawet bez wykazania dochodu i obrotu. Aby włączyć się do grona usatysfakcjonowanych kredytobiorców, należy skonsultować się ze sprawdzonym doradcą kredytowym znającego wszystkie obecne na rynku oferty i będzie w stanie wybrać tę najbardziej opłacalną. Pomoże on również w sytuacji, gdy chciałbyś uniknąć sięgnięcia przez bank do rejestrów BIG i KRD.

Kredyt dla firm poniżej 6 miesięcy działalności

Jeśli bank odmówił Ci pożyczki ze względu na krótki staż firmy, nie martw się. Na rynku funkcjonują oferty banków, kierowane do raczkujących firm. Niektóre z nich są dostępne także dla firm, które zostały dopiero założone! Tutaj jednak znowu konieczna okaże się konsultacja z doradcą, który przedstawi propozycje kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą już od pierwszego dnia po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa.