Mass collect i korzyści jakie przynosi

28 grudnia 2020

Co to takiego mass collect - poszerz swoją wiedzę!

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo stosunkowo prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie działanie sprawdza się tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w prywatnych klinikach, jak również wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przydzielenie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do wykonania wpłaty (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie wyeliminowaniem potencjalnych pomyłek często mających miejsce w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i BNP Paribas) warto rozważyć jego zastosowanie w firmie, nawet takiej, która co miesiąc obsługuje około stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]