Nie ma to, jak leasing naczep

30 maja 2019

W dzisiejszych czasach, przedsiębiorstwa przewozowe nie muszą od razu kupować drogich pojazdów, w tym także naczep, z pomocą których możliwe jest tworzenie zespołów pojazdów i transportowanie rozleglejszej ilości towarów lub artykułów. Są wszak znacznie bardziej opłacalne metody na uzyskiwanie naczep, tym bardziej, że nawet w wypadku usług przewozowych, są one potrzebne od tzw. wielkiego dzwonu. Najczęściej, w takich sytuacjach, doradza się klientom skorzystanie z oferty leasingu naczep.

Leasing naczep – czym jest taki rodzaj finansowania?

Leasingiem nazywamy formę umowy cywilno-prawnej, umożliwiającą na pożyczanie lub też udostępnianie konkretnej maszyny klientowi przez określony czas. W podobnej umowie określone są nie tylko kwoty, jakie klient będzie musiał zapłacić za leasing naczepy, ale też wytyczne, w oparciu o które może używać urządzenia. Strona, od której będzie leasingowany sprzęt, może więc zastrzec, że nie życzy sobie, żeby klient za odpłatą użyczał ich sprzęt osobom postronnym. Mogą także zostać ustalone grzywny umowne, jakie klient musiałby zapłacić w przypadku niedotrzymania umowy, przykładowo poprzez niezwrócenie naczepy w terminie czy też spowodowanie zniszczenia przedmiotu leasingu.

Dlaczego warto wybrać leasing naczep?

Leasing naczep jest wskazywany, ponieważ pomaga ograniczyć wydatki ponoszone na prowadzenie działalności. Naczep jest przynajmniej kilka rozmaitych gatunków – dzieli się je z uwagi na objętość oraz rodzaj przewożonych surowców. Może się więc okazać, że w danym okresie będziemy wykorzystywać naczepy w konkretnym rozmiarze, a kolejnym razem będzie potrzebna naczepa o mniejszej pojemności. Właśnie z tego powodu należy zastanowić się nad skorzystaniem ze wsparcia specjalistów, którzy doradzą, jaki leasing naczep będzie najkorzystniejszy dla naszego przedsiębiorstwa, a to umożliwi podpisanie umowy satysfakcjonującej obie strony. Nie ma przecież nic gorszego, niż niewłaściwie dopasowanie naczepy. W wypadku takiego nietrafionego kupna, firma przewozowa byłaby mocno ograniczona.