Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

9 września 2021

Koniec bezowocnych poszukiwań! Kantor wymiany walut znajduje się na https://topkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w kantorze lub w pobliskim banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Jednak w ekspresowo zmieniającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty obce bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy prócz wymiany walut?

Operacja w kantorze internetowym jest równie prosta jak wymiana waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów online jest zwłaszcza to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z zeszłej doby. Kolejnym i niesłychanie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne oraz instytucje bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują też kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) albo w uzgodnionym przez klienta dniu.

Cenisz sobie niezależność w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla osób ceniących sobie wygodę oraz dużą wolność w dyspozycji własnymi środkami finansowymi. Wykorzystują je także osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby uczące się lub zatrudnione poza granicami Polski. Lecz zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.