Wymiana dolarów na zł – poznaj aktualny kurs w kantorze online

30 maja 2021

Poszerz swoją wiedzę o kursie dolara w kantorach.

Jeszcze czterdzieści lat temu każdy chciał mieć przynajmniej parę banknotów dolarowych, aby wybrać się na zakupy do Pewexu. Z kolei w latach dziewięćdziesiątych gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie stanowiło wyznacznik powodzenia w życiu zawodowym. Obecnie spora grupa internautów robi na co dzień zakupy płacąc dolarami, korzystając przy tym z wszechobecnej globalizacji i możliwości internacjonalnej wysyłki przedmiotów z popularnych światowych sklepów online. Nic więc dziwnego, że dolar stał się walutą, która nie budzi już sentymentu, a nabyć go można również bez ruszania się z domu, bowiem od szeregu lat w naszym kraju funkcjonują kantory online, które wymieniają tę walutę po kursie nieraz korzystniejszym niż w instytucjach bankowych.

Dolar amerykański – kilka informacji o tej walucie

Nazwa „dolar” pochodzi od terminu “talar”. Takim mianem określano monety z Czech wybijane z 1 uncji srebra. I w rzeczywistości z początku środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Pierwsze banknoty dolarowe, które w początkowym okresie zyskały sobie mnóstwo przeciwników, pojawiły się w obiegu dopiero w szóstym dziesięcioleciu XIX w. remedium na problemy z deficytem monet. Niewielu wie, iż banknoty dolarowe nie są wykonane z papieru, a z kompozycji włókien lnianych i bawełnianych z domieszką kilku innych składników, które pozostają utajnione. Nie znaczy to jednakże, że banknoty dolarowe są trwalsze – według badań niskie nominały funkcjonują w obiegu mniej więcej 5 lat, z kolei banknoty z nominałem 100$ – 9-18 lat. Uszkodzone banknoty są mielone, a uformowany z nich materiał jest przekazywany przedsiębiorstwom, które produkują z nich materiały budowlane. Amerykańskie monety krążą w obiegu ok. 3 dekady, jakkolwiek są one też zazwyczaj gubione, a nagminnie wręcz wyrzucane. Analizy mówią, że tak dzieje się każdego roku z przeszło 62 milionami $ w bilonie.

Kantor internetowy – tu poznasz bieżący kurs dolara

Dolarem nazywa się kilka walut lecz nie przeczmy, że kiedy mówimy “dolar” to mamy na myśli dolara amerykańskiego, który jeszcze w XX w. był najsilniejszą walutą na świecie i dopiero w tym wieku sukcesywnie tracił swoją pozycję. Jednakże wymiana dolara ciągle jest lwią część obrotów na Forex. Osoby zainteresowane aktualnym kursem dolara mogą w dowolnej chwili poznać jego cenę np. na stronach kantorów internetowych, w których kurs walut odświeżany jest co kilka sekund. Oprócz tego, można tam przejrzeć historyczne dane dotyczące kursu dolara, a także zestawić jego wartość z aktualnymi kursami pozostałych światowych walut.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]