Wymiana euro online – dlaczego warto?

15 kwietnia 2021

Euro to stosunkowo nowa waluta, bowiem w postaci monet i banknotów pojawiła się w obiegu dopiero na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie spełnia wymagań, umożliwiających przyłączenie się do strefy euro, co nie oznacza, że Polacy nie używają tej waluty regularnie, czy to biorąc w niej kredyt bądź też robiąc zakupy za granicą.

Zalety z wprowadzenia waluty euro w państwach należących do Unii Europejskiej

Wprowadzenie euro w krajach przynależących do UE w znacznym stopniu uprościło życie milionom obywateli Europy, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Wspólna waluta oznacza bowiem mniejszy kłopot z określeniem potencjalnego zysku bądź kosztu podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co przedtem z uwagi na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na wolność podróżowania mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą dbać o zaopatrzenie się w pokaźną ilość pieniędzy w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Teraz wystarczy im po prostu ich własna karta bankowa, a używając za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

W kantorze internetowym od ręki poznasz kurs euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od 2004 r., do tej pory nie sprostała wszystkim warunkom pozwalającym na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy transakcje biznesowe oraz dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a dodatkowo również szybko wymienić euro na złotówki bez potrzeby wizyty w banku. Wymiana euro przez internet z uwagi na mniejsze spready jest tańsza oraz łatwiejsza, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej porze dnia (także w środku nocy!), a przeliczenie waluty realizowane jest po kursach uaktualnianych co kilkanaście sekund, a nie – jak to na ogół jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]