Antena SAT, czyli popularna antena satelitarna

2 grudnia 2021

Szukasz anteny SAT? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Większość z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że chętniej stawiamy na aktywność fizyczną, lubimy od czasu do czasu obejrzeć ciekawy serial bądź talk-show w telewizji. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą obecnie można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można w związku z tym odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która często wygrywa u niektórych odbiorców z kablówką. Jest to wynikiem tego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyróżnia się parę rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny SAT cechują się określonymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Na ten moment najczęściej użytkownicy wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny zrobione są tak, aby nie niszczały na skutek oddziaływania zmiennych czynników pogodowych. Za sprawą tego deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Dobrej jakości antena satelitarna będzie nam służyła kilka lat.

Co oprócz anteny SAT jest niezbędne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym elementem niezbędnym do tego, by bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający oddzielne pasmo), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]